V poslední červencovou sobotu se na trati z Bečova  n. T. směrem na Krásno uskutečnil další podnik Českého mistrovství ZAV.  Velmi rychlá trať měří pět tisíc metrů a překonává převýšení 160 metrů. Náročnost tratě zvyšují zvlněné a uskákané partie. Z bezpečnostních důvodů byl na trati zřízen jeden retardér, nejeden jezdec se vyjádřil, že by trať snesla ještě klidně retardéry dva. Počasí jezdcům přálo, celý den příjemně svítilo sluníčko.

V sobotu 17. července proběhl v Krupce závod automobiů do vrchu s názvem Triola cup 2010 - Hobby race. Soutěž začala později, než bylo v plánu, z důvodu ranní bouřky a znečištěné silnice. Ze stejného důvodu byla trať i zkrácena, takže start byl na autobusové točně na konci Krupky a cíl u hospody v Horní Krupce. Jinak vše proběhlo bez karambolů a kolizí. Celkovým vítězem se stal Jiří Mutl z Rendy rating Teamu.

Celkové výsledky:
V sekci fotky přidáno pár fotek z Krupky

V sekci fotky přidáno foto z Vysokého Mýta 2010

Horko. Vedro. Žár. Výheň. Pohodové závody. A hic. Ale závody fajn.

Původně byl narychlo vypsaný závod Českého mistrovství ZAV na autodromu ve Vysokém Mýtě míněn hlavně jako výplň dlouhé, neplánované přestávky v závodním programu seriálu. A nakonec se z akce vyklubal bohatě obsazený, kvalitní podnik s velkou sportovní hodnotou.