Vysoké Mýto, 11.7. 2010, komentář

 


 Horko. Vedro. Žár. Výheň. Pohodové závody. A hic. Ale závody fajn.

 Původně byl narychlo vypsaný závod Českého mistrovství ZAV na autodromu ve Vysokém Mýtě míněn hlavně jako výplň dlouhé, neplánované přestávky v závodním programu seriálu. A nakonec se z akce vyklubal bohatě obsazený, kvalitní podnik s velkou sportovní hodnotou.

Seznam přihlášených se rychle naplňoval, až v týdnu před závody dosáhl počet přihlášených maximální propustnost tratě, to je 130 jezdců. Všem nám bylo jasné, že nás čekají závody v tropických podmínkách. Naštěstí je zázemí vysokomýtského autodromu vybaveno tekoucí vodou i se sprchami (tentokrát si oproti Kdyni nikdo nestěžoval, že neteče teplá) a tak každý bojoval se slunečními paprsky, jak mohl. Jezdci si mohli mezi dobou, kterou strávili při čekání na start a samotnou závodní jízdou, přece jenom odpočinout a trochu se zchladit. Takovou možnost už neměli pořadatelé po celé trati, od startmaršála, který byl navíc čerstvě po delikátní operaci (o lékařskou zprávu jsem ho nežádal), až po ředitele závodu, který strávil celý den v plném slunci v cílové zatáčce. Jezdci a týmy si tedy pomáhali od vysokých teplot, jak mohli. Největší provokaci si ovšem dovolil pan Kotek, který si u doprovodného autobusu postavil bazén. Už jsem chtěl týmu udělit žlutou kartu, ale zjistil jsem, že je ve vodě už naložený i náš technický komisařJ Nakonec, až na pár spálených vysokých čel a pupíků, jsme výheň rozpáleného asfaltu všichni přežili.

 Závod na autodromu má své zvláštnosti. Ta největší pro vrchaře je, že v jedné jízdě na více kol jsou na trati tři závodní auta současně. Proto pořadatelský sbor v sobotu večer po přejímkách zodpovědně sestavil startovní pořadí a složil do jízd jednotlivé trojice tak, aby jezdci v nich byli vyrovnaní a nedocházelo k dojetí, které by si vyžadovalo opravnou jízdu a způsobovalo zdržení programu. Posunovač depa měl velké obavy z organizace takového systému, který je úplně jiný proti již zaběhlému na našich kopcích, který v podstatě už funguje automaticky. O to větší překvapení nastalo hned v průběhu tréninku, kdy všechno, i díky ozvučení depa místním rozhlasem, běželo jako na drátkách. Všichni jezdci, stálí účastníci našeho seriálu i nováčci, kteří ovšem mezi nás rychle zapadli, si zaslouží velkou pochvalu za výbornou spolupráci a disciplínu.

 Po tréninkové jízdě jezdci ihned nastoupili k první jízdě ze tří, které byly vypsány s tím, že nejpomalejší čas se každému bude škrtat. První jízda se ještě jela na tři kola. Po jejím dojetí bylo ovšem jasné, že při stávajícím počtu startujících a při striktních podmínkách majitele autodromu, kdy jsme měli pevně stanovenou dobu vyklizení areálu, by mohly nastat problémy s časovým harmonogramem. Pořadatelé proto rozhodli zkrátit zbylé dvě jízdy na dvě kola tak, aby všichni měli zaručené tři závodní jízdy. Zbývající dvě jízdy po krátké přestávce na oběd proběhly také bez komplikací. Závody se opravdu vydařily a vypadá to, že jsme našli další trať, kam bychom se rádi vraceli.

 Hodnocení tříd a pohárů

 V dámském poháru dominovala Eva Kleintová, druhé místo vybojovala Katarína Rozsívalová před třetí Dominikou Benešovou.

 První místo v Poháru pro vozy kategorie Youngtimer patří stabilně Ondrovi Lorenzovi na Audi Quattro. Druhé místo vybojoval fanda okřídleného šípu Jaroslav Mašek na výstavním Rapidu. Třetí skončil na BMW závodící Václav Koreš.

 Bohatě obsazený juniorský pohár ukořistil Vlastimil Suk, před druhým Jiřím Krobem a třetím Tomášem Mészárosem.

 Ze tří naftových aut na startu získal nejvíce bodů podle koeficientu Jan Vávra a místo poháru obdržel láhev sektu.

 

  SE 1400

 Ve všech třech jízdách byl nejrychlejší a po právu zvítězil Vlastimil Suk junior. Po první jízdě druhý Tomáš Mészáros nedokázal svou pozici udržet před útočícím starším z rodinného dua Sukových. Těm tak patřily dva nejvyšší stupně. Tentokrát nejrychlejší neSwift nepatřil Láďovi Rosičkovi, ale čtvrtý s Peugeotem 106 skončil Martin Polák. Monokulturu Swiftů v této třídě ještě narušují Petr Žežulka na Favoritu a Petr Svaták na Saxu.

 

Převzeto z http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php

12.07.2010 21:27:07
jakubmeszaros
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one