Chuchle- Slivenec, 16. 10. 2010, komentář

  E1 1600  

 

Jasně zvítězil Jaroslav Fikota jr. na Hondě CRX před Petrem Krejzou, také na Hon dě CRX. Třetí skonči l na Š 110 R nováček v seriálu Vojtěch Macek. Jednotlivými rychlými časy se dokázali blýsknout i Tomáš Mészáros na kitové Felicii a Pavel Chlum na Felicii pick-up, bohužel nedokázali své výkony zopakovat v ostatních jízdách.

E1 1400

 S osmnácti auty na startu nejobsazenější třída závodního programu. Zvitězil Radim Mach na Suzuki Swift, i když možná ne tak suverénně jak je zvyklý. První jízdu vyhrál Milan Andruchovič na speciálu Š 1000 MB, toho ale během dne přeskočil nejen Radim, ale i nakonec druhý rychlý Michal Šmíd na Škodě 130 RS. Čtvrtý skončil vítěz juniorského poháru Jiří Krob na Favoritu.

Finále Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu

 Na trati mezi Velkou Chuchlí vyvrcholily v sobotu 16. 10. boje třetího ročníku Českého mistrovství ZAV s generálním partnerem AAA radiotaxi. Zajímavé závody přinesly poutavou podívanou velkému množství diváků, kteří jistě nelitovali návštěvy i v počasí, které v sobotu panovalo.

 Na 120 závodníků se vydalo bojovat se záludnostmi 2300 m dlouhé tratě ve třech závodních jízdách. Proměnlivé říjnové počasí jim připravilo dopoledne jízdu na studené a mokré trati, pak se objevilo sluníčko, to bohužel nevydrželo svítit až do konce a tak závěr poslední závodní jízdy už provázely provazce deště. Pár závodníků a jedna závodnice se s nástrahami tratě vyrovnat nedokázalo, svou snahu po nejrychlejším času přehnali a havarovali, naštěstí, i díky bezpečnostním opatřením pořadatele, jejich extempore skončila bez zranění samotných jezdců a bez ohrožení diváků.

 Velký počet startujících zpočátku vyvolával obavy o bezproblémovou organizaci, ale zkušení pořadatelé ve spolupráci se závodníky, jejichž disciplinovaný přístup je nutno vyzdvihnout, náročný program obětavou prací zvládli. K tomu, aby závody proběhly i ke spokojenosti i veřejnosti, velmi přispělo příkladné nasazení příslušníků Městské policie.

 O závod v Praze na kvalitní trati je zájem nejen mezi kmenovými jezdci seriálu, ale i mezi jezdci z jiných disciplín a mezi jezdci, kteří svou úspěšnou kariéru již ukončili, ale startem na takovémhle podniku si připomenou dobu své slávy. Tak zde například startoval jeden z nejlepších jezdců naší historie Václav Blahna, který se představil na Ladě VFTS v autentických barvách Agroteamu Slušovice.

 Úspěch seriálu zřejmě leží v krku konkurenčnímu Autoklubu ČR, a tak zakazuje svým jezdcům v něm startovat. Ti zde samozřejmě startovat chtějí a tak startují pod různými pseudonymy. Vzniká tak tragikomická situace, kdy se diváci jen mohou dohadovat, například která asi legenda motorsportu startuje na již památečním Favoritu v originálních barvách a s jmenovkou Pinďa na okně. Jeden z jezdců, které Autoklub už nesmyslně potrestal, Josef Čermák, mezi fanoušky oblíbený pro svůj dravý styl si vybojoval zasloužené vítězství ve třídě.

 Závody potvrdily vysokou úroveň celého seriálu, díky níž je oblíben mezi jezdci i fanoušky a příznivci závodních automobilů. Třetí ročník mistrovství je tak za námi, nyní závodníky čeká jen slavnostní vyhlášení celého ročníku a zimní přestávka samozřejmě vyplněná přípravou na ten příští, čtvrtý a doufejme ještě lepší ročník Českého mistrovství ZAV!

 

převzato z - http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=novinky/detail&id=1070

18.10.2010 19:54:12
jakubmeszaros
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one