Beroun – Železná, 9. 7. 2011, komentář

E1 1400

 Velký favorit třídy Miroslav Černý pro závadu v elektroinstalaci nenastoupil do druhé jízdy. Vyhrál další z favoritů Radim Mach na Suzuki Swift i přes problém, kdy mu 200 metrů před cílem přestal motor dávat plný výkon.  Na další Suzuce Swift skončil druhý Vlastimil Suk jr. I na třetím místě skončila Suzuki Swift, tentokrát s Martinem Maderákem za volantem. Až čtvrté místo patřilo nejlepší škodovce pilotované Tomášem Mészárosem.

Díky nezměrnému úsilí v boji s administrativou se promotérovi Edda cupu E. Paterovi podařilo závod z Berouna do Železné přece jenom odstartovat. Velkou zásluhu na uspořádání závodu má i starosta obce Železná pan Václav Valenta. Odměnou organizátorům za přípravu a pořádání akce byla účast 105 jezdců. Překvapivě velká byla i divácká návštěvnost i navzdory tomu, hlavně kvůli atmosféře v regionu způsobené loňskou tragédií na této trati, jakkoliv s ní náš seriál neměl vůbec nic do činění, že závod nebyl nijak před závody propagován, aby to ti z Berouna, kteří všechny závody odmítají, nebrali jako provokaci.

 Průběh závodu ukázal, že na trati z Berouna do Železné závody uspořádat lze, aniž by došlo k nějakému ohrožení zdraví diváků. To je ovšem podmíněno obrovským nasazením všech, kdo se na organizaci a zabezpečení podíleli. Na pořádání akce se podílelo 60 lidí, v pohotovosti byly dva vozy RTP, jeden s nejmodernější technikou přivezli profesionálové z HZS Středočeského kraje stanice Beroun. Se zdravotním zajištěním se pořadatelé spoléhají na Trans Hospital Řevnice v čele s jejím šéfem Bořkem Bulíčkem. Nutno dodat, že ke zdárnému průběhu závodu přispěli disciplinovaní diváci, kteří se zdržovali výhradně v diváckých prostorech a řídili se pokyny pořadatelů. Rozhodně se vyplatila páteční celodenní práce na vytyčování diváckých a zakázaných zón. I při dvou těžších haváriích, kdy vozy opustily trať, k žádnému ohrožení diváků nedošlo.

 Závodníci při prvním svozu uctili minutou ticha a položením květiny na osudné místo památku dívky, jejíž život zde loni vyhasl. Pak už se závody rozeběhly vlastním tempem. Tréninky proběhly bez nějakého zvláštního zdržení. Závodní jízdy už tak bezproblémové nebyly. K prvnímu většímu zdržení došlo hned na začátku první závodní jízdy, kdy Kataríně Rozsívalové vyletěla ojnice a na trať se vylil olej. Další přestávky v závodním programu způsobilo nutné uklízení a odklízení po drobnějších kolizích i po větších haváriích Václava Šejdy a Tomáše Kučery, při nichž byly poničeny jen vozy, jezdci vyvázli bez zranění. Závody se stovkou závodníků, tak skončily před šestou hodinou.

 Organizátoři i jezdci byli spokojeni a velmi rádi, že se závody povedly, že dokázali všem, že dokážeme závody zodpovědně zorganizovat. Motorsport je bezpochyby nebezpečný, o to větší zodpovědnost a disciplinovanost vyžaduje od všech zúčastněných.  I na jezdcích a jejich přístupu bylo vidět, že si toho jsou vědomi a svým chováním tak velmi přispěli ke zdaru akce. Velký dík od jezdců směřoval i k traťovým pořadatelům, bez jejichž zodpovědného přístupu, by se závody neobešly.

 

více na http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=novinky/detail&id=1427

10.07.2011 20:16:05
jakubmeszaros
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one