Autodrom Most, 26. 3. 2011, komentář

 E1 1400

 Třída přišla o velkého favorita už před startem, kdy Radima Macha zradil motor, Most asi nebude patřit mezi jeho oblíbené tratě, kam by se rád vracel. Další Suzuka, tentokrát Martina Maderáka, zkolabovala po krásném druhém čase v první jízdě. Stálé účastníky seriálu překvapil velmi rychlými časy loňský spoluvítěz Trioly Miroslav Černý, na jehož Škodu 130 nikdo neměl. V prvním závodě obsadil druhé místo Jiří Krob na Peugeotu 205, který svůj vůz spolu s otcem dodělával snad ještě cestou do Mostu. Třetí skončil mladičký Lukáš Kubíček na Favoritu Pick-up a nechal za sebou ještě čtrnáct soupeřů. Ve druhém závodě druhý skončil Tomáš Mészáros s kitovou Felicií, který v prvním závodě asi nebyl ve své kůži, jakoby to ani nebyl on. Třetím místem jen potvrdil svou výkonnost junior Lukáš Kubíček.


Čtvrtou sezónu Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu otevřel, již tradičně pro tento seriál, závod na mosteckém okruhu. Jezdci rádi využívají závod na trati s kvalitním, rychlým povrchem a dostatečnými záchytnými zónami k rozjetí po zimní přestávce. 
O velkém zájmu jezdců hovoří i fakt, že startovní listina se naplnila a uzavřela již tři měsíce před startem. O to více pořadatele mrzel fakt, že se omluvilo z nejrůznějších důvodů, od nepřipraveného vozu až po bolení břicha, na třicet přihlášených ve čtyřiadvaceti hodinách před přejímkami, kdy již bylo pozdě pozvat jezdce ze seznamu náhradníků. I tak se v pátek prezentovalo 130 jezdců, už nedočkavých užít si ve dvou sobotních závodech závodění po dlouhé pauze.

Celý týden před závody bylo krásné jarní počasí, v sobotu se však vyplnila předpověď a vrátila se zima a vítr. V devět hodin ráno vyrazily na studený asfalt první vozy k volnému tréninku. Pak podle harmonogramu v 10:30 ředitel závodu Roman Linhart vyslal do závodu první vůz sezóny 2011. Tím roztočil celodenní kolotoč, který přerušila jen na autodromu povinná polední pauza. Díky disciplinovanému přístupu jezdců, kdy vedle stálých a zkušených jezdců se do zažitého systému našich závodů rychle dostali i nováčci, závody probíhaly plynule a krátce po páté hodině projel poslední závodní automobil cílem celkově páté závodní jízdy sobotního programu. Během dne došlo jen k pár výletům do kačírku a několika jezdcům zkazila den technická porucha, jinak oba závody proběhly ke spokojenosti všech zúčastněných.


04.04.2011 19:44:00
jakubmeszaros
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one